CRKC Arrive-and-Drive Awards Banquet – Information

October 31, 2022, All News

The 2022 CRKC Season is in the books and final Championship standings have been updated and posted online. To review Championship Standings please see the link below:

https://goodwoodkartways.com/?page_id=629

As a way to celebrate a successful 2022 racing season and to congratulate our champions (see below) we will be hosting our annual Year End Awards Banquet on Sunday December 18th.

This is a semi-formal event with a 3 course meal, tons of door prizes (automobile products, sports memorabilia, holiday decor, etc), and awesome raffle prizes (sporting event tickets, indoor karting pass, etc). The event is open for all to attend.

Please join us for a great celebration!

Date: Sunday December 18th, 2022

Time: Doors open at 12 pm

Location: Premier Place Banquet Hall (696 Westburne Dr, Concord, ON L4K 4V5)

Ticket Price:   Adult $60 // Children $35

You can reserve your tickets through Daniel (daniel@goodwoodkartways.com or 905-640-5278). Ticket deadline is Friday November 18th.

2022 GOODWOOD KARTWAYS CRKC CHAMPIONSHIP STANDINGS

MONDAY SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. IVANO GAGGIOLI
  2. JAMES MERAKIAN
  3. ANDY APOSTOLOPOULOS

TEEN DIVISION

  1. ALEX PELLEGRINI
  2. SEBASTIAN GAGGIOLI
  3. CORENTIN BESSE

ADULT DIVISION

  1. JASON BLACKMERE
  2. ABRAR KHAN
  3. BRANDON BOIRE

THURSDAY SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. NICHOLAS UDOVENKO
  2. GEORGO PINELIS
  3. ALEX PETTI

TEEN DIVISION:

  1. RYAN WALASEK
  2. EVAN SYRBOS
  3. MICHAEL PETTI

ADULT DIVISION:

  1. DANE SNERLE
  2. VICTOR ZDANSKI
  3. MATTHEW CRIMI

SATURDAY SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. OSKAW SWIDERKSI
  2. MAKSIM KORDYUK
  3. LUCA CARNEVALE

TEEN DIVISION

  1. JULIUS PITTARI
  2. ANDREW ELSON
  3. AARON DERFEL

ADULT DIVISION

  1. JOEY HRELJA
  2. KEVIN MCCATHIE
  3. GRIFFIN TODD

WEDNESDAY SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. ASHER PAVAN
  2. ALEXANDER MYKHAILOV
  3. COLE DAVIDSON

TEEN DIVISION

  1. IGOR MYKHAILOV
  2. JACOB MCKENNEY
  3. JULIUS CARABACHE

ADULT DIVISION

  1. AUSTIN BIRTLES
  2. JONAS VARRIK
  3. TIM BLATT

FRIDAY SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. MARCO FAZARI
  2. JEREMY KIRK
  3. LUKE BULPITT

TEEN DIVISION

  1. IVAN KOSAR
  2. MICHAEL VIRGILIO
  3. ISAAC CHOI

ADULT DIVISION

  1. JORDAN DICK
  2. DARYL WILLIAMS
  3. KEVIN CHUENG

SUNDAY (AM) SCHEDULE
YOUTH DIVISION

  1. JAMIE STEWIEN
  2. AARON SZABO
  3. EVAN WATSON

TEEN DIVISION

  1. KALHAN PANDITA
  2. MYLES MORGAN
  3. EVAN CONRAD

ADULT DIVISION

  1. CLIFF LAGUEUX
  2. PIERPAOLO PETRUCCI
  3. AMER MOHAMMED

SUNDAY (PM) SCHEDULE
YOUTH DIVISION
 

  1. BENJAMIN VAN NIEKERK
  2. EMILIO MONTEMERANO
  3. LOGAN KOURY

TEEN DIVISION

  1. NICHOLAS HULLEY
  2. SHERWIN PASHAEI
  3. MAX DRAKUL

ADULT DIVISION

  1. JAMES JAMIESON
  2. LEX LEUTHEL
  3. BRANDON SINGH

 

OVERALL
YOUTH DIVISION

  1. ASHER PAVAN

TEEN DIVISION

  1. NICHOLAS HULLEY

ADULT DIVISION

  1. JASON BLACKMERE

Hope to see you all there to celebrate!